26 Ocak 2012 Perşembe

KURTLAR VADİSİ "KARA" KARAKTERİ GERÇEKTE KİM?


Türkiye'nin en çok reyting alan dizilerinden olan Kurtlar Vadisi Pusu işlediği konu ve olaylarla her daim seyircinin gönlünde taht kurmuştur. 

Dizideki olayların ve kişilerin, gerçek yaşamla arasında bağlar kurulabilmesi seyirci için en büyük beğeni sebeplerinden biri.

Bu yüzden dizideki karakterler ve olaylar kamuoyu tarafından dikkatle izlenmiştir.

Peki, gerçekten dizideki karakterlerin ve olayların gerçek yaşamla ilişkisi var mıydı?

Sadece karakterlerini incelersek bu konuda birçok iddia var.

Mesela, Aron Feller karakterinin gerçekte CİA'nin üst düzey yöneticilerinden Graham Fuller olduğu kamuoyunca çok konuşuldu.

Yine dizinin ilk serisi Kurtlar Vadisi'nde; Aslan Akbey, Pala, İplikçi Nedim, Seyfo, Süleyman Çakır gibi karakterlerin de gerçek kişilerden izler taşıdığı oldukça konuşulmuştur.

Şimdi de dizinin yeni karakterlerinden, Hakan Boyav'ın canlandırdığı "Kara" karakterinin gerçekte "Yeşil" kod adıyla kamuoyunda bilinen Mahmut Yıldırım olduğu yolunda kanaatler var. Özellikle de Kurtlar Vadisi Pusu senaristlerinin "Yeşil"e nazire yaparcasına "Kara" takma adıyla bir karakter oluşturmaları bu kuşkuların boşa olmadığını gösteriyor.

Ayrıca "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da akıbetinin bilinmemesi ve dizide "Kara"yı birçok kişinin öldü sanması da, ayrı bir benzerlik noktası.

Ancak, Kurtlar Vadisi'nin ilk serisinde diziye 51. bölümde dahil olan "Pala" için de "Yeşil"den esintiler olduğu yolunda iddialar vardı. Bu iddialar da boş değildi. Çünkü, Mahmut Yıldırım'ın bir diğer bilinen kodu da "Sakallı"ydı. Bu da "Pala" ismine nazire yapıyordu!Hiç yorum yok:

Yorum Gönder