20 Şubat 2013 Çarşamba

JANDARMA ÖZEL HAREKAT NASIL OLUNUR?


Jandarma Özel Harekat Timleri, terörle mücadelede en ön safta görev yapmakta. Özellikle son yıllarda operasyonlardaki başarıları ile dikkat çekmekteler. Üstelik bu başarılı operasyonlarda minimum kayıp veriyorlar. Bu da Jandarma Özel Harekat Timleri'nin rolünü çok daha artırdı. Peki bu seçkin birliğe nasıl girilir?


JANDARMA ÖZEL HAREKAT TİMLERİ'NE NASIL GİRİLİR?

Jandarma Özel Harekat Timleri'nin bir elemanı olabilmek için en önemli şart: Askerliğini komando er olarak yapmış olmak. Bunun ardından başvuruda bulunan adaylar zorlu bir kursu tamamlamak zorunda. Bu kursu başarı ile bitirenler bu seçkin birliğin birer üyesi olabilecekler.

JANDARMA ÖZEL HAREKAT TİMLERİ'NİN EĞİTİMLERİ

Jandarma Özel Harekat Timleri'nin eğitimleri Foça'da gerçekleştiriliyor. Eğitim alanı, terörle mücadele bölgesinin coğrafi olarak oldukça benzeridir. Adaylar burada on haftalık bir eğitimden geçiriliyor.

Temel savaş tekniklerinin yanı sıra bölgenin coğrafi koşullarına dayanıklı olunması da eğitimler arasında.

Eğitimler son teknoloji ile gerçekleştiriliyor. Lazer simülatör gibi yeni teknolojik eğitim metotları kullanılıyor. Bu yılın sonuna kadar 1200 özel harekatçının yetiştirilmesi bekleniyor.

JANDARMA ÖZEL HAREKAT TİMLERİ'NİN OPERASYON TAZMİNATI

Jandarma Özel Harekat Timleri, maaşlarına ek olarak operasyon tazminatı da almakta. Operasyon tazminatları görev yaptıkları şehre göre 250-620 TL arasında değişmekte. Terör eylemlerinin yoğun olarak görüldüğü (Hakkari, Şırnak, Tunceli vs.) illerde görev yapan Jandarma Özel Harekat Timleri, 620 TL operasyon tazminatı almakta. 8 yorum:

 1. Ben şu an kayseri 1.komando tugayında komando olarak askerliğime dewam ediyorum nasıl jöh''e katılabilirim

  YanıtlaSil
 2. REVIRE KENDINI YAZDIR J.UZM OLUR KOMANDO OLUR PARAŞUTLE ATLAR ATLIYAMAZ RAPORU DİYE SEVK VERILCEK YA GATA YA BEYTEPE YADA ETIMESTUK HANGISIYSE 14 DOKTORA GIRCEN SAĞLAM RAPORU ALDIKTAN SONRA ORTALAMA 7 GUNDE HALLEDERSINIZ SINAV YOK MULAKAT YOK SADECE SAĞLIK KURULU VAR. VE İŞİN BİTER ELINE BIR BELGE VERILIR SONRA BİRLİĞİNE VERIRSINIZ GEREKEN EVRAKLAR İSTENIZ TOPLAR YOLLARSINIZ .. TEBLIGAT GELIR GENELLIKLE İL JANDARMAYA GELIYOR BAŞARILAR.....

  YanıtlaSil
 3. Ben askerligi komando er olarak yaptım nereden müracat edebilirim ?

  YanıtlaSil
 4. Beni,m de Allah ın izni ile 5 senem var

  YanıtlaSil
 5. Bayanlar jandarma özel time girebilirmi

  YanıtlaSil
 6. bayanlar da time katılabiliyomu

  YanıtlaSil