5 Temmuz 2013 Cuma

ŞEVVAL SAM KİMDİR?


Şevval Sam, 1973 yılında İstanbul'da doğdu. Babası Selim Sam, annesi ise şarkıcı Leman Sam'dır. Öğrenim hayatına Hasan Ali Yücel İlkokulu'nda başladı. Lise öğrenimini Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesi'nde yaptı. Yükseköğrenimini ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde tamamladı. 

Şevval Sam, ilk oyunculuk deneyimini 1993 yılında yayınlanan "Süper Baba" dizisi ile yaşadı. Oyunculuğu ile büyük beğeni toplayan Sam, daha sonra sırasıyla "Feride", "Aşkın Dağlarda Gezer", "Yıldızların Altında", "Karaoğlan", "Gülbeyaz", "Müjgan Bey", "Çocuğun Var Derdin Var", "Yine de Aşığım", "Yaşanmış Şehir Hikayeleri", "Derman", "Acayip Hikayeler" dizisinde rol aldı. Sam, son olarak "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde oynadı.

Sam, oyunculuk kadar müzik kariyerine de önem verdi. Müzik kariyerine ilk adımını, 2006 yılında çıkardığı "Sek" albümü ile attı. Bu albümünün ardından Istanbul's Secrets (2007), Karadeniz (2008), Has Arabesk (2010), II Tek (2012) albümlerini yayınladı. Farklı tarzdaki şarkıları kendine has tarzıyla yorumlayan Sam, dinleyicilerinden büyük beğeni topladı.

"Müzik Ekspresi , "Damak Tadı", "Sanata Dair", "Sanatla 30 Dakika" ve "Şevval Sam'la Pazar'e'rtesi" programlarını yaptı.

1993 yılında Beşiktaş'ta oynayan futbolcu Metin Tekin ile evlendi, 1999 yılında boşandı. Bu evliliğinden Takır Emir adlı bir oğlu oldu. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder