20 Nisan 2017 Perşembe

Hotmail Hangi Amaç İçin Kullanılır?


Hotmail kullanmak son derece pratik bir bilgi aktarma yoludur. Resim, dosya ve her türlü bilgi aktarımında kullanılan hotmail adresi insanların hem iş dünyasında hem de farklı alanlarda çok rahat bir şekilde kullanabildikleri bir haberleşme platformudur. Bu platformda bir adres sahibi olabilmek için hotmail aç bölümünden istediğiniz türden bir adres edinebilirsiniz. Adres konusunda sizlere en iyi imkanları sunan platformda adres seçimi yaparken akılda kalan adresleri seçmeniz her zaman daha sağlıklı bir işlem olacaktır. Akılda kalan bir adres uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Ancak şifre konusunda aynı sadeliğe başvurmamalısınız. Şifreleriniz her zaman farklı karakterlerden oluşmalı ve doğum tarihi gibi bilgiler şifrenizde yer almamalıdır.

Hotmail Açmak Zor mudur?

Hotmail hesabı açmak zor değildir. Sadece hotmail al kısmından bir adres alırken bilgilerin doğru olmasına ve başkaları tarafından bilinmemesine özen göstermelisiniz. Bir hesap açarken kişi bilgileri içerisinde yer alan ad, soyad, doğum tarihi gibi bilgileri doğru girdiğinizde ilerde şifre kısmında bir sorun olursa rahatlıkla hesabınızı geri alabilirsiniz.

Güvenlik Sorusu ve Cevabı Nedir?

Hotmail adresi alırken mutlaka güvenlik konusuna büyük bir önem veriliyor. Hotmail firması da şifrenizin çalınmasına karşılık olarak üyelik esnasında sizlere bir güvenlik sorusu ve cevabı hakkı veriyor. Hotmail kaydol bölümünden tüm bilgileri girdikten sonra cevabını yalnızca sizin bildiğiniz bir güvenlik sorusu belirleme şansı veriyor. Bu soruyu şifrenizi kaybettiğinizde ya da şifreniz çalındığında cevaplıyorsunuz ve adresinizi güvenli bir şekilde geri alabiliyorsunuz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder