16 Mayıs 2017 Salı

Kültür Turları Çok Avantajlı!


Etkinlik dolu o kadar çok tatile gittiniz ama artık başka bir şeyler arıyorsunuz. Yazın deniz, kışın kar ama bunun dışında acaba neler var mı diyorsunuz? Çok şey var. Tabii siz vakitten bir de nakitten haber verin! Yılın her dönemi kültür turuna çıkabilirsiniz! Dünyanın farklı yerlerine yolculuğa çıkabilir, ufkunuzu genişletebilirsiniz. İnsanlar sadece bu ülkenin doğusunda ve batısında durmuyorlar. Komşunuzdan farklı kültürlere de komşuluk yapmak, yan masadan biriyle o an sosyalleşmek size de çok tatlı anılar yaşatabilir. Hiç başka bir ülkede ayak izleriniz olmadan, gerçekten yürümüş olabilir misiniz? Yürümeyi öğrendiğinize göre sınırları aşmayı istemelisiniz. Bu sayede gerçekten yaşadığınızı fark edebilirsiniz. Çünkü dünya aslında biriyle karşılaştığındaki kadar küçük değil! Dünya gezilip görülmesi gerekecek kadar kocaman!

Okyanusun yanında bir balık yemelisiniz, sadece boğazda ya da Karadeniz'de değil! Kültür turu denildiğinde akla hemen müzeler geliyor. Aslında farklı bir ülkeye gitmek zaten başlı başına bir kültürü ziyaret etmek demek. Elbette müzelere de gidilmeli, çünkü inanamayacağınız eserleri görmek ruhunuza hep iyi gelecektir. Ama bunun yanında farklı lezzetlerden tatmak, başka bir müzikte dans etmek ve bilmediğiniz anlamlara gelen yerlerde birileriyle göz göze gelmek ve gülümsemek ya da ürkmek bile, kültür alışverişi anlamına gelecektir. Özellikle de uzak doğu gibi her yeri sizden çok ayrı bir yere gittiğinizde, başka dünyaların olduğunu hissedebilirsiniz.

Turlar Erken Rezervasyonla Çok Ucuza geliyor!

Aktiviteli tatillerden bıktıysanız, sadece sabahları havuz sporu, yoldan geçerken azıcık dart, gece de göbek şovda birincilik iddiasına girmek vazgeçtikleriniz arasındaysa, buyurun efendim kültürlenin o zaman! Erken ödeme yaparsanız, yani tatilinizi önceden planlarsanız çok daha az para ödemiş de olabilirsiniz. Tüm indirimleri takip etmek için birkaç tur şirketine üye olun yeter! Haberdar etsinler sizi. Siz de Hindistan'da Tac Mahal'i görün mesela. Ya da Çin Seddi'nden geçin şöyle bir. İçinize sorun. Siz nereleri görmek istiyorsunuz? Norveç'in fiyortları mı? İtalya'da Aşk Çeşmesi'ne para mı atmak istersiniz? O zaman çıkın gün ışığına hemen. Güneş de pusulanız olsun!
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder